BICEPS

Ön Kol Hareketi: Dumbbell Hammer Curl
ÖN KOL Ön Kol Hareketi: Dumbbell Hammer Curl

Dumbbell kullanılarak yapılan hammer curl, ön kol kaslarının gelişimini sağlayan bir direnç egzersizidir. Hareketin hedefinde brachioradialis adındaki ön kol kası vardır. En etkili vücut geliştirme egzersizleri arasında yer alan hammer curl hareketi, kolların daha şekilli ve hacimli bir yapıya sahip olmasını destekler.

DEVAMINI OKU
EB Curl
ÖN KOL EB Curl

Biceps curl EB, direnç bandı ile yapılan bir kol egzersizidir. Dumbbell ya da barbell olmadan kol kaslarını güçlendirmenin eğlenceli bir yoludur. Kol kaslarının aktivasyonu için bandın direncini kullanarak ağırlık kaldırmadan kol kaslarınızı şekillendirebilirsiniz.

DEVAMINI OKU
Dumbbell Curl
ÖN KOL Dumbbell Curl

Ön kol kasları için izole bir egzersiz çeşidi olan biceps curl, bu bölgedeki kas gruplarını güçlendirerek kol bölgesinin dolgun bir görünü kazanmasını sağlar. Sporcunun kapasitesine uygun ağırlıktaki dumbbell’ler kullanılarak yapılan dumbbell curl hareketi, bir çeşit direnç egzersizidir.

DEVAMINI OKU
Biceps Hareketi: Barbell Curl
ÖN KOL Biceps Hareketi: Barbell Curl

Barbell biceps curl, özellikle biceps yani ön kol kaslarını çalıştıran hareketlerden biridir. Ön kol kaslarını güçlendirir ve kasların daha dayanıklı bir form almasına yardımcı olur. Bu hareket sporcunun kapasitesi ve beklentisine göre yüksek ya da düşük ağırlıklarla yapılabilir.

DEVAMINI OKU
MAC+
KULÜP VE STÜDYOLAR