SIRT

Sırt Egzersizi: Bent Over Reverse Fly – Dumbbell
SIRT Sırt Egzersizi: Bent Over Reverse Fly – Dumbbell

Dumbbell Bent Over Reverse Fly, arka omuzları ve üst sırtın büyük kaslarını çalıştıran bir direnç egzersizidir. Egzersizi yaparken kullanmanız gereken tek ekipman dumbbelldir. Dumbbellde kullanacağınız ağırlığı kendi formunuza uygun olarak seçerek bent over reverse fly egzersizini kolayca tamamlayabilirsiniz.

DEVAMINI OKU
Sırt Egzersizleri: Back Extension
SIRT Sırt Egzersizleri: Back Extension

Alt sırt kasları, omurgayı stabilize eder ve sağlıklı duruşa katkıda bulunur. Ayrıca öne eğilmeye, yana dönmeye ve yerden bir şeyi kaldırmaya yardımcı olur. Back extension, alt sırt kaslarını güçlendiren egzersizlerin başında gelir. Bu egzersizi yaparken herhangi bir ekipman kullanmanıza gerek kalmaz.

DEVAMINI OKU
Assisted Pull Up
SIRT Assisted Pull Up

Temelde sırt kaslarını hedef alan assisted pull up, üst vücudun gücünü artırmanın en etkili yollarından birisidir. Bu egzersiz sırt ile birlikte pazıları hedefler. Ancak kol ve omuzlardaki birçok dengeleyici kasın güçlenmesine de destek verir.

DEVAMINI OKU
Sırt Egzersizi: Assisted Chin Up
SIRT Sırt Egzersizi: Assisted Chin Up

Etkili bir üst vücut egzersizi olan assisted chin up, avuç içleri vücuda bakacak şekilde dizlerin altındaki banttan destek alınarak yapılan bir çeşit pull-up egzersizidir. Dizlerin altındaki bant, tekrarlar sırasında baskı hissini ve direncini azaltırken, destekli makinenin barı direncin üst vücuda doğru ivme kazanmasına yardımcı olur. …

DEVAMINI OKU
Bent Over Row – LM
SIRT Bent Over Row – LM

Direnç egzersizleri arasında en popüler olanlardan birisi de Bent Over Row – LM’dir. Bu egzersiz, sırt kaslarını etkili şekilde çalıştırırken omuz ve kol bölgesini de güçlendirir. Doğru tekrarlar yapıldığında kas kütlesi artarken genel duruş ve kondisyon da iyileşebilir.

DEVAMINI OKU
Latissimus Stretch Assisted
SIRT Latissimus Stretch Assisted

Latissimus stretch assisted hareketi antrenman öncesi ya da sonrası latissimus dorsi sırt kasının esnekliğini ve hareketliliğini artıran etkili bir esneme egzersizidir. Sırt kasının gergin olması omuzların öne ya da aşağıya doğru çökmesine neden olabilir. Duvar, sandalye, koltuk gibi herhangi bir nesneden destek alınarak yapılan egzersiz …

DEVAMINI OKU
Sırt Egzersizi: Latissimus Foam Roll
SIRT Sırt Egzersizi: Latissimus Foam Roll

Latissimus foam roll, vücudun en geniş kası latissimus dorsi sırt kasının esnekliğini ve hareketliliğini artırmaya yönelik bir egzersizdir. Silindir şeklindeki köpük bir rulo(foam roller) yardımıyla yapılan hareket, üst gövdenin yan ve arka kısmında yer alan sırt kasına masaj yaparak daha aktif …

DEVAMINI OKU
Assisted Narrow Chin Up
SIRT Assisted Narrow Chin Up

Kaburgaların arkasını kaplayan uzun kasların (Latissimus dorsi) ve pazu kaslarının gelişimini destekleyen assisted narrow chin up, zorlu bir direnç egzersizidir. Vücut ağırlığı ile yapılan egzersiz için özel olarak tasarlanan fitness makinesi kullanılır. Makine vücut ağırlığını destekleyen bir platform ve sağlam bir bardan meydana gelir.

DEVAMINI OKU
Lat Pulldown
SIRT Lat Pulldown

Lat pulldown hareketi; hareket için özel olarak tasarlanan fitness makinesi aracılığıyla yapılan etkili bir direnç egzersizidir. Oturma platformu ve ağırlıklara bağlı bir bara sahip olan fitness makinesi, sırt kaslarını izole olarak çalıştırır. Vücut kas kapasitesine göre ağırlıklar ekleyerek hareketi zorlaştırabilirsiniz.

DEVAMINI OKU
MAC+
KULÜP VE STÜDYOLAR