FUTBOL

EURO 2024 ve Milli Takımın Geleceği
FUTBOL EURO 2024 ve Milli Takımın Geleceği

EURO 2008 sonrası genellikle tartışmalar, sorunlar ve hayal kırıklıklarıyla hayatımızda yer alan milli takımın EURO 2024’te gösterdiği performans, futbolu yeni yeni takip etmeye başlayan neslin milli takımımızla olan bağını güçlendirirken, gelecek için de ümit verdi.

DEVAMINI OKU
Yeni Nesil: Riccardo Calafiori
FUTBOL Yeni Nesil: Riccardo Calafiori

Riccardo Calafiori, EURO 2024’ÜN dikkat çeken genç yeteneklerinden. Genç İtalyan savunmacının yükselişi ise yeni dünyanın sorunlarından birini beraberinde getirdi: Kocaman övgüler ve daha da sert yergiler…

DEVAMINI OKU
Athletic Bilbao 40 Yıl Sonra Gülümsüyor. Peki Devamı Gelecek mi?
FUTBOL Athletic Bilbao 40 Yıl Sonra Gülümsüyor. Peki Devamı Gelecek mi?

Bilbao şehri, 40 sene sonra şampiyonluk kutladı. Başarı bir tesadüfe benzemiyor ve daha fazlası da gelebilir…

DEVAMINI OKU
Dario Hübner: Bizon’un Serüveni
FUTBOL Dario Hübner: Bizon’un Serüveni

Önümüzdeki satırlar size futbolun en görkemli öykülerinden birini anlatmıyor. Dario Hübner’in öyküsü yine de hatırlanmaya değer…

DEVAMINI OKU
Bayern Münih: Tekleyen Makine
FUTBOL Bayern Münih: Tekleyen Makine

Bundesliga’da son 11 yılın şampiyonu Bayern Münih, bu sezonu kupasız kapatma ihtimaliyle karşı karşıya. Her çıkışın bir inişi vardır, peki Bavyeralıların hikayesi nasıl bu noktaya geldi?

DEVAMINI OKU
İkinci Yıldız ve Ötesine
FUTBOL İkinci Yıldız ve Ötesine

2024 model Inter, emin adımlarla Serie A şampiyonluğuna ilerliyor. Scudetto’yu kazandıkları takdirde gelecek sezon formalarına ikinci yıldızı takacaklar. Ancak Simone Inzaghi yönetimindeki derin kadro, ortaya konan güzel futbolla çok daha fazlasını hayal ettiriyor.

DEVAMINI OKU
Paul Pogba: Belki de
FUTBOL Paul Pogba: Belki de

Paul Pogba, geçtiğimiz günlerde aldığı doping cezasıyla futboldan dört sene men edildi. Ve muhtemel bu son, onun kariyerindeki “Belki” cümlelerine atılan son noktaydı.

DEVAMINI OKU
Son Sinyal Kloop
FUTBOL Son Sinyal Kloop

Efsanevi Alman çalıştırıcının Liverpool macerası sona eriyor. Jurgen Klopp’un bu kararının ardında yatan sebep ne olabilir?

DEVAMINI OKU
Harvey Esajas: Sirkten San Siro’ya
FUTBOL Harvey Esajas: Sirkten San Siro’ya

Efsane Milan kadrosunu bilirsiniz değil mi? Hani 2000’lerin başında Shevchenko’lu, Maldini’li, Pirlo’lu, Kaka’lı… Kenarda Ancelotti, finaller ve kupalar… İşte bu kadroda neredeyse hiç kimsenin bilmediği ama hikâye bazında belki de hepsinden önde olan bir oyuncu daha vardı; bugün Harvey Esajas’ın serüvenini okuyacaksınız.

DEVAMINI OKU
Spiral
FUTBOL Spiral

Avrupa futbolunun en köklü ekiplerinden Marsilya, alıştığımız şaşaalı günlerinden uzak bir görüntü içinde. Peki kötü gidişat nerede başlamıştı?

DEVAMINI OKU
Libertadores Kupası: Maracana’da Olmak
FUTBOL Libertadores Kupası: Maracana’da Olmak

Güney Amerika futbolunun coşkusunu yerinde yaşamak… Libertadores Kupası finali, bu zaten özel tecrübenin zirve noktaları arasında.

DEVAMINI OKU
Spor Belgeseli İncelemesi: David Beckham Belgeseli
FUTBOL Spor Belgeseli İncelemesi: David Beckham Belgeseli

David Beckham, futbolun endüstrileşme sürecindeki kilit figürlerden bir tanesi. Ve hikâyesi, bu defa 4,5 saatlik bir belgesele dönüştü…

DEVAMINI OKU
MAC+
KULÜP VE STÜDYOLAR