FUTBOL

Spiral
FUTBOL Spiral

Avrupa futbolunun en köklü ekiplerinden Marsilya, alıştığımız şaşaalı günlerinden uzak bir görüntü içinde. Peki kötü gidişat nerede başlamıştı?

DEVAMINI OKU
Libertadores Kupası: Maracana’da Olmak
FUTBOL Libertadores Kupası: Maracana’da Olmak

Güney Amerika futbolunun coşkusunu yerinde yaşamak… Libertadores Kupası finali, bu zaten özel tecrübenin zirve noktaları arasında.

DEVAMINI OKU
Spor Belgeseli İncelemesi: David Beckham Belgeseli
FUTBOL Spor Belgeseli İncelemesi: David Beckham Belgeseli

David Beckham, futbolun endüstrileşme sürecindeki kilit figürlerden bir tanesi. Ve hikâyesi, bu defa 4,5 saatlik bir belgesele dönüştü…

DEVAMINI OKU
Yılan Hikâyesi
FUTBOL Yılan Hikâyesi

Kylian Mbappe’nin Paris Saint Germain’deki geleceği henüz belirsiz. Fakat bu hikâyede hâlâ bir u dönüşü ihtimali var.

DEVAMINI OKU
Suudilerin Transfer Yazı
FUTBOL Suudilerin Transfer Yazı

Her yaz dönemi büyük takımların hamleleri, yıldızların yer değiştirmesi büyük bir heyecan yaratır. Şimdi ise masada yeni bir oyuncu var…

DEVAMINI OKU
Futbolseverlerin Favorisi 10 Futbol Filmi
FUTBOL Futbolseverlerin Favorisi 10 Futbol Filmi

Futbol filmleri, spor tarihinin en önemli unsurlarından biridir. Bu filmler futbolun heyecanını, tutkusunu ve zorluklarını izleyicilere yansıtır. Futbol filmleri, hem futbol tutkunları hem de sinemaseverler tarafından büyük bir zevkle takip edilir. Futbol filmleri genellikle, bir takımın başarıya ulaşmak için verdiği mücadeleyi konu alır. …

DEVAMINI OKU
Protagonist
FUTBOL Protagonist

Aston Villa’nın eski şaşaalı günlerine dönüşü ihtimal dahilinde. Sürecin perde arkasında ikinci kez Premier Lig macerasına atılan keskin bir zihin var.

DEVAMINI OKU
Oyunun İkinci Fazı: Duran Toplar
FUTBOL Oyunun İkinci Fazı: Duran Toplar

Futbolda ortalama on golün üçü duran toplardan geliyor. Değeri son yıllarda daha fazla anlaşılan bu uzmanlığın ardında ciddi bir taktik çaba var.

DEVAMINI OKU
Spot Işıklarının Altında
FUTBOL Spot Işıklarının Altında

NFL’de play-off zamanı… Normal sezonda takımlarını sırtlayan quarterback’leri şimdi çok daha ağır bir yük bekliyor. Peki bu yükün altından kimler kalkabilir?

DEVAMINI OKU
Messi İçin
FUTBOL Messi İçin

Arjantin, daha Dünya Kupası başlamadan Katar 2022’nin en çok konuşulan takımıydı. Turnuva bitti, dünya hâlâ Lionel Messi ve arkadaşlarını konuşuyor.

DEVAMINI OKU
Rocky Gibi
FUTBOL Rocky Gibi

Fas’ın 2022 Katar’da dünya dördüncüsü olması beklenmiyordu, ama bu asla bir tesadüften ibaret değildi. Zira yarı finale giden adımlar, epey geçmişten başlıyor.

DEVAMINI OKU
Kupanın Kahramanı: 10 Numara
FUTBOL Kupanın Kahramanı: 10 Numara

Forma numaraları, Dünya Kupası sahnesine 1950’de çıktı. Bu karar, 10 numaranın kutsal bir anlam kazanmasında dönüm noktalarından biriydi. Kupaların hikâyelerinde başrolde genelde 10’lar olacaktı…

DEVAMINI OKU
MAC+
KULÜP VE STÜDYOLAR