FİTNESS VE SAĞLIK
HESAPLAMA ARAÇLARI

MACFit hesaplama araçları sayfamızda ihtiyacın olan
bütün hesaplama araçlarını bulabilir, dilediğin hesaplamayı hemen gerçekleştirebilirsin.

Vücut kitle indeksi (BMI) Vücut kitle indeksi (BMI) hesaplamak için tıkla.
Bazal metabolizma hızı (BMR) Bazal metabolizma hızı (BMR) hesaplamak için tıkla.
Vücut yağ oranı Vücut yağ oranı hesaplamak için tıkla.
Yağsız vücut kitlesi Yağsız vücut kitlesi hesaplamak için tıkla.
İdeal kilo İdeal kilo hesaplamak için tıkla.
Günlük Kalori İhtiyacı Günlük Kalori İhtiyacı hesaplamak için tıkla.
Günlük Su İhtiyacı Günlük Su İhtiyacı hesaplamak için tıkla.
Maksimum Kalp Hızı Maksimum Halp Hızı hesaplamak için tıkla.
1RM Hesaplama 1RM hesaplamak için tıkla.

İLGİLİ MAKALELER

Kilo Nasıl Alınır? Sağlıklı Kilo Almak için 15 Yöntem
BESLENME Kilo Nasıl Alınır? Sağlıklı Kilo Almak için 15 Yöntem

“Kilo problemi” kavramı her ne kadar fazla kilosu olan insanlar için kullanılsa da kilo eksiği olan bireyler için de tercih edilen bir tanımlama. Çünkü fazla kiloda olduğu gibi eksik kiloya ve gerektiğinden daha zayıf bir bedene sahip olmak da birçok sağlık sorununu beraberinde getiriyor. Bu durumda vücut direncini korumak, kas kütlesini artırmak ve daha sağlıklı olmak için doğru bir şekilde spor yaparak kilo almak gerekiyor. Sağlıklı kilo almak için zengin bir diyet programı ve yeterli derecede egzersiz yapmak uzmanların tavsiyeleri arasında yer alıyor. Siz de aynı problemi yaşıyorsanız kilo almak için zaman zaman bazı girişimlerde bulunuyor olabilirsiniz. En doğru şekilde ve sağlıklı kilo almak için yazımızda bahsettiğimiz püf noktalara dikkat etmeniz gerekiyor. Spor yaparak nasıl kilo alınır? Kilo alırken dikkat edilmesi gereken unsurlar nelerdir? Tüm sorularınız için hemen içeriğimizi okuyun!

Aralıklı Oruç Diyeti Nedir? Aralıklı Oruç (IF) Diyeti Nasıl Yapılır?
BESLENME Aralıklı Oruç Diyeti Nedir? Aralıklı Oruç (IF) Diyeti Nasıl Yapılır?

Aralıklı oruç diyetinde temel olarak yediğiniz yemekler ve gün içinde aldığınız kaloriden ziyade, yemek yediğiniz saatlere odaklanmanız gerekir. Bu diyetin temel noktası, uzun süreli açlıktır. Uzun süreli açlık ise başta sindirim sistemi olmak üzere organlarınızın dinlenmesine ve sonrasında daha verimli bir şekilde çalışmasına yardımcı olur. Günde iki ana öğün tüketecek şekilde programlanır, birkaç farklı şekilde uygulamanız mümkündür. Sadece kilo vermek için değil, daha düzenli ve sağlıklı bir beslenme programına sahip olmak için de Aralıklı oruç diyetini tercih edebilirsiniz. “Aralıklı oruç nedir? ve “Aralıklı oruç ile spor ilişkisi neden önemli? sorularının cevaplarına ve aralıklı oruç diyeti örnek menüsüne göz atabilirsiniz.

Akdeniz Diyeti Nedir? Akdeniz Diyeti Listesi
BESLENME Akdeniz Diyeti Nedir? Akdeniz Diyeti Listesi

Akdeniz diyeti, Akdeniz’e kıyısı olan ülkelerin geleneksel mutfağını referans alan bir beslenme şeklidir. Bu ülkeler arasında İtalya, Yunanistan ve İspanya ile birlikte Türkiye’nin zeytinyağlı yiyecekleriyle ünlü Akdeniz şehirleri ilk sıralarda yer alır. Akdeniz diyeti listesi geleneksel meyveleri, sebzeleri, hafif baklagilleri, kuruyemişleri, deniz ürünlerini, zeytinyağını içerir. Bu özelliklerinin yanı sıra bu beslenme şekli, sağlıklı yemekler yemekten çok daha fazlasıdır. Akdeniz diyeti nedir ve nasıl yapılır gibi soruların cevapları için okumaya devam edebilirsiniz.

BİZİMLE TANIŞMANINTAM ZAMANI

BİZİMLE TANIŞMANIN
TAM ZAMANI

KENDİNE EN YAKIN KULÜBÜ BUL
MAC+
KULÜP VE STÜDYOLAR