FITNESS

MAC ve MACFit Üyeleri 2022’de 20 Milyon Kilometre Yol Yaptı!

Geride bıraktığımız yıl Türkiye’nin 13 ilinde bulunan 98 MAC ve MACFit kulübündeki koşu bantlarında 10 milyon 951 bin 295 kilometre koşu ve yürüyüş yapılırken, cycle stüdyolarında 9 milyon 369 bin 251 kilometre pedal çevrildi. Öte yandan 2 milyon 82 bin 759 kişi ile toplam 464 bin 980 grup dersi yapıldı.

1 Ocak 2023 1 dk
MAC ve MACFit Üyeleri 2022’de 20 Milyon Kilometre Yol Yaptı!

Türkiye’nin iyi yaşam topluluğu Mars Athletic 2022’de de yeni rekorlara imza attı. MAC ve MACFit kulüplerinde, geride bıraktığımız yıl toplam 464 bin 980 grup dersi yapılırken bu derslere 2 milyon 82 bin 759 kişi katıldı.

MAC ve MACFit üyeleri, geçen yıl kondisyon bisikletlerinde ise 9 milyon 369 bin 251 kilometre yol kat etti, koşu bantlarında ise 10 milyon 951 bin 295 kilometre koşu ve yürüyüş yapıldı!

Açık hava etkinliklerine 15,7 bin kişi katıldı

Mars Athletic’in açıkhava etkinlik toplulukları ise sporu 15 bin 724 kişiyle duvarların ardına taşıdı! Oksijeni en bol grup MAC O2 yaz kış demeden doğa yürüyüşleri, kürek çekme, rafting, kano, gibi etkinliklerle rutinin dışına çıktı: Sakarya’nın yaylalarından, Mağlova Kemeri’nde doğa yürüyüşüne, Haliç’te kürek deneyiminden, Boğaz’da kano çekmeye, Türkiye’nin en güzel dağlarında zirvelere tırmanmaya kadar açık havada grup olarak sporun en heyecanlı halini deneyimledi.

MAC Runners ile binlerce üye farklı koşu hızlarına uygun olarak değişik seviyelerde oluşturulan gruplar ile özel belirlenmiş rotalar, mesafeler ile kendini adım adım geliştirme imkânı buldu.  MAC Runners’ın koşu rotaları İstanbul’da Belgrad Neşet Suyu’ndan Bebek Sahili’ne, Antalya’da Konyaaltı Koşu Parkuru’ndan, Ankara’da Eymir Gölü’ne uzanan MAC ve MACFit kulüplerinin bulunduğu şehirlerde geniş bir yelpazeyi kapsadı ve konusunda uzman eğitmenler bu koşuları tasarlayıp üyelerle yan yana koştu. 

MAC Bikers ile üyeler İstanbul, İzmir, Antalya Granfondo yarışları gibi bisiklet yarışlarına MAC Bikers bayrağı altında kendi ekipleriyle birlikte katıldı.

Böylece toplamda 2 bin 487 etkinlikte üyeler açık havada ve birlikte spor yapmanın keyfini çıkardı.

Mars Athletic 2022’de koşu, bisiklet, yüzme, triatlon gibi dallarda düzenlediği ve katıldığı festival ve yarışma sayısı ise 111 oldu.

Bu organizasyonlara toplam yaklaşık 3 bin 170 kişi katıldı.

Siz de hemen MAC veya MACFit‘e üye olarak daha iyi bir yaşam için ilk adımı atabilirsiniz!

MAC Masters

MAC Masters

MAC Masters, 2007 yılından beri her gün artan bilgi birikimleriyle spor ve sağlıklı yaşama dair merak edilen sorulara yanıt veren eğitmen topluluğumuzun ismi. Bazen yeni başlayanlar için antrenman adımlarını, bazen de spesifik bir antrenmanın en önemli detaylarını paylaşmak için buradalar!

Tüm yazılarına göz at (192)
SAYFA BAŞINA DÖN

ÖNE ÇIKANLAR

MAC+
KULÜP VE STÜDYOLAR