ESNEKLİK VE MOBİLİTE

Arm Swing Front-Back Standing

Arm swing front-back standing, özellikle üst vücut bölgesinin esneklik ve hareketlilik kazanmasında önemli rol oynayan bir egzersiz çeşididir. Herhangi bir ekipman gerekmeksizin hemen her yerde ve her zaman uygulayabileceğiniz hareketi antrenman öncesi ısınma ve sonrası gevşeme egzersizlerine dahil edebilirsiniz.

1 Ağustos 2022 4 dk
Arm Swing Front-Back Standing

1. Arm Swing Front-Back Standing Egzersizi Nasıl Yapılır?

https://www.youtube.com/watch?v=UNfJ0PICxTM

Hedeflenen kasların esnekliğini ve hareketliliğini artırabilmek için arm swing front-back standing egzersizinin doğru ve düzenli olarak uygulanması önemlidir. Arm swing front-back standing egzersizinin doğru formu için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

  • Ayaklarınızı omuz genişliğinde açın, dizleri çok hafif bükebilirsiniz.
  • Kollarınızı göğüz hizasında yanlara doğru yere paralel biçimde açın.
  • Gövdenizi sabit tutarak kollarınızı avuç içleri birbirine bakacak şekilde öne doğru dirseklerinizi bükmeden alkışlar gibi birbirine yaklaştırın.
  • Ardından avuç içleriniz geriye bakacak şekilde  kollarınızı dirseklerinizi bükmeden geriye doğru açın. Kürek kemiklerini birbirine yaklaştırın.
  • Hareketi 10 tekrarlı 3 set halinde yapabilirsiniz.

“Arm swing front-back standing egzersizi nasıl yapılır?” ile ilgili daha fazla egzersiz videosu, kişiye özel antrenman programları ve daha fazlası için aşağıda yer alan butona tıklayarak hemen MAC+ uygulamasını telefonunuza indirin!

2. Arm Swing Front-Back Standing Egzersizi Hangi Bölgeleri Çalıştırır?

Arm swing front-back standing egzersizi birincil olarak omuz ve kol kaslarının çalışmasını hedefler. Hareket sırasında üst sırt bölgesi ve göğüs kasları da çalışır.

3. Arm Swing Front-Back Standing Egzersizi Yararları

  • Üst vücut bölgesindeki kasları çalıştırarak antrenman öncesi esnemesi sağlar.
  • Üst vücut antrenmanı öncesi kasların ısınmasını sağlayarak herhangi bir sakatlık riskine karşı esnekliği ve antrenmanın verimliliğini artırır.
  • Üst vücut antrenmanı sonrası omuz, kol, göğüs ve üst sırt kaslarının gevşemesini sağlayarak spor sonrası ağrıları azaltır.

4. Arm Swing Front-Back Standing Egzersizi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kas ve eklemlerinizde herhangi bir incinme, hasar ya da yaralanma varsa arm swing front-back standing egzersizi yapmak bu durumları daha kötü hale getirebilir.

5. Arm Swing Front-Back Standing Egzersizi Yaparken Bu Hataları Yapmayın

Arm swing front-back standing egzersizi yaparken gövdenizi oynatmayın, sırtınızın dik formunu bozmasına izin vermeyin. Karın kaslarınızı sıkın ve başınızın sağa sola kaymamasını sağlayın. Nefesinizi hareket boyunca kontrol edin, düzenli olarak nefes alıp verin.

MAC Masters

MAC Masters

MAC Masters, 2007 yılından beri her gün artan bilgi birikimleriyle spor ve sağlıklı yaşama dair merak edilen sorulara yanıt veren eğitmen topluluğumuzun ismi. Bazen yeni başlayanlar için antrenman adımlarını, bazen de spesifik bir antrenmanın en önemli detaylarını paylaşmak için buradalar!

Tüm yazılarına göz at (201)
SAYFA BAŞINA DÖN

ÖNE ÇIKANLAR

MAC+
KULÜP VE STÜDYOLAR