EGZERSİZ KÜTÜPHANESİ

Ön Kol Hareketi: Dumbbell Hammer Curl
ÖN KOL Ön Kol Hareketi: Dumbbell Hammer Curl

Dumbbell kullanılarak yapılan hammer curl, ön kol kaslarının gelişimini sağlayan bir direnç egzersizidir. Hareketin hedefinde brachioradialis adındaki ön kol kası vardır. En etkili vücut geliştirme egzersizleri arasında yer alan hammer curl hareketi, kolların daha şekilli ve hacimli bir yapıya sahip olmasını destekler.

DEVAMINI OKU
EB Curl
ÖN KOL EB Curl

Biceps curl EB, direnç bandı ile yapılan bir kol egzersizidir. Dumbbell ya da barbell olmadan kol kaslarını güçlendirmenin eğlenceli bir yoludur. Kol kaslarının aktivasyonu için bandın direncini kullanarak ağırlık kaldırmadan kol kaslarınızı şekillendirebilirsiniz.

DEVAMINI OKU
Sırt Egzersizi: Bent Over Reverse Fly – Dumbbell
SIRT Sırt Egzersizi: Bent Over Reverse Fly – Dumbbell

Dumbbell Bent Over Reverse Fly, arka omuzları ve üst sırtın büyük kaslarını çalıştıran bir direnç egzersizidir. Egzersizi yaparken kullanmanız gereken tek ekipman dumbbelldir. Dumbbellde kullanacağınız ağırlığı kendi formunuza uygun olarak seçerek bent over reverse fly egzersizini kolayca tamamlayabilirsiniz.

DEVAMINI OKU
Sırt Egzersizleri: Back Extension
SIRT Sırt Egzersizleri: Back Extension

Alt sırt kasları, omurgayı stabilize eder ve sağlıklı duruşa katkıda bulunur. Ayrıca öne eğilmeye, yana dönmeye ve yerden bir şeyi kaldırmaya yardımcı olur. Back extension, alt sırt kaslarını güçlendiren egzersizlerin başında gelir. Bu egzersizi yaparken herhangi bir ekipman kullanmanıza gerek kalmaz.

DEVAMINI OKU
Assisted Pull Up
SIRT Assisted Pull Up

Temelde sırt kaslarını hedef alan assisted pull up, üst vücudun gücünü artırmanın en etkili yollarından birisidir. Bu egzersiz sırt ile birlikte pazıları hedefler. Ancak kol ve omuzlardaki birçok dengeleyici kasın güçlenmesine de destek verir.

DEVAMINI OKU
Sırt Egzersizi: Assisted Chin Up
SIRT Sırt Egzersizi: Assisted Chin Up

Etkili bir üst vücut egzersizi olan assisted chin up, avuç içleri vücuda bakacak şekilde dizlerin altındaki banttan destek alınarak yapılan bir çeşit pull-up egzersizidir. Dizlerin altındaki bant, tekrarlar sırasında baskı hissini ve direncini azaltırken, destekli makinenin barı direncin üst vücuda doğru ivme kazanmasına yardımcı olur. …

DEVAMINI OKU
Arm Swing Front-Back Standing
ESNEKLİK VE MOBİLİTE Arm Swing Front-Back Standing

Arm swing front-back standing, özellikle üst vücut bölgesinin esneklik ve hareketlilik kazanmasında önemli rol oynayan bir egzersiz çeşididir. Herhangi bir ekipman gerekmeksizin hemen her yerde ve her zaman uygulayabileceğiniz hareketi antrenman öncesi ısınma ve sonrası gevşeme egzersizlerine dahil edebilirsiniz.

DEVAMINI OKU
AMT – Short Strides
KARDİYO AMT – Short Strides

AMT – short strides, küçük adımlarla uygulanan ve pedallar ile tutmaçlara sahip kardiyo makinesi eşliğinde yapılan bir kardiyovasküler egzersiz çeşididir. Pedalların direnci ve eğimi yükseltilerek daha yoğun ve şiddetli egzersizler yapılabilmesine imkan tanır.

DEVAMINI OKU
AMT – Long Strides
KARDİYO AMT – Long Strides

AMT – long strides, pedallara ve hareketli tutmaçlara sahip kardiyo makinesi eşliğinde yapılan etkili bir kardiyo egzersizidir. Ağırlık antrenmanı öncesi ısınma amaçlı yapılabildiği gibi antrenman ortasında ya da sonrasında yağ yakımını artırma amaçlı da uygulanabilir.

DEVAMINI OKU
AMT – Climbing
KARDİYO AMT – Climbing

AMT – climbing, iki büyük pedala ve tutunma kollarına sahip kardiyo makinesi aracılığıyla yapılan bir egzersizdir. Makinenin tutmaç bölgesi hareketli ya da sabit bir yapıya sahip olabilir. Pedal ve tutamaçların dirençleri kişinin antrenman kapasitesine ve kondisyonuna göre ayarlanabilir. AMT – climbing egzersizlerini antrenmana başlamadan önce kaslarınızı…

DEVAMINI OKU
Alternating Wave Lunge Jump
KARDİYO Alternating Wave Lunge Jump

Battle rope adı verilen halatlarla yapılan alternating wave lunge jump, oldukça etkili bir kardiyo egzersizidir. Tek başına bir kardiyo antrenmanı olarak yapılabileceği gibi kuvvet antrenmanlarının arasında uygulanarak kas güçlülüğü ve kalori harcamasının artmasına yardımcı olur. Dilerseniz ağırlık antrenmanının sonuna ekleyerek yağ yakı…

DEVAMINI OKU
Dumbbell Curl
ÖN KOL Dumbbell Curl

Ön kol kasları için izole bir egzersiz çeşidi olan biceps curl, bu bölgedeki kas gruplarını güçlendirerek kol bölgesinin dolgun bir görünü kazanmasını sağlar. Sporcunun kapasitesine uygun ağırlıktaki dumbbell’ler kullanılarak yapılan dumbbell curl hareketi, bir çeşit direnç egzersizidir.

DEVAMINI OKU
MAC+
KULÜP VE STÜDYOLAR