FITNESS

MAC One ile Spora İlk Adım: Fit Start

MAC One’ın benzersiz dünyasına adıma atan üyelerimize özel tasarladığımız Fit Start ile spor yapmaya deneyimli ve güvenli bir şekilde başlayabilir, spora dair aklınızdaki tüm soruların cevaplarını keşfedebilirsiniz.

1 Mart 2023 3 dk
MAC One ile Spora İlk Adım: Fit Start

Fit Start Nedir?

Fit Start, MAC One kulüplerine yeni başlayan üyelere özel olarak mevcut fitness seviyesini ve hedeflerini belirlemek, kişiye özel antrenman programıyla üyenin fitness beklentilerini maksimum seviyede        karşılamak adına oluşturulan bir sistemdir. Bir ölçüm ve dört program randevusundan oluşur.

İlk ölçüm randevusunda hedefler belirlenir, gerekli bilgiler alınır ve fiziksel testler yapılır. Ardından grup dersleri tanıtımı yapılır ve üyenin fitness hedeflerine uygun olan grup derslerine rezervasyon alınarak, katılımı konusunda bilgi verilir.

İkinci randevuda ise ilk ölçüm randevusundaki bilgilere göre kişiye özel hazırlanan antrenman programının eğitmen eşliğinde uygulanmasını kapsar. Randevu sonunda üyenin bir sonraki gelişinde neler yapması gerektiğini bildiğinden emin olunur. Bu süreçten sonra üyenin üç program yenileme hakkı daha bulunmaktadır. Belirlenen antrenman sayısına ulaşıldığında program yenilemesi yapılır.

Fit Start Randevusu Nasıl Alınır?

Fit Start randevunuzu MAC+ mobil uygulaması üzerinden alabilir veya kulübünüzü ziyaret ettiğinizde kulüp personelinden yardım alabilirsiniz.

Fit Start İle Sizi Neler Bekliyor?

Mevcut Fitness Seviyesinin Belirlenmesi

Herhangi bir fitness seviyesine veya antrenman hedefine ulaşmak için öncelikli olarak mevcut durumunuzu belirlemek, kat edeceğiniz yolu netleştirmek için en doğru göstergedir. Ulaşmak istediğiniz fitness hedefi; duruş bozukluklarınızı düzeltmek, yağ oranınızı azaltmak, kas kütlenizi arttırmak, sırt ağrılarınızdan kurtulmak veya yarı maraton koşmak da olsa, bu hedefe doğru yol alırken mevcut fitness seviyeniz yapacağınız antrenmanları belirlemek için son derece önemlidir. Bu sebeple eğitmeninizin size yönlendireceği sağlık ve antrenman alışkanlıklarınızla ilgili soruları en doğru şekilde cevaplamanız, en gerçekçi antrenman programına ulaşmanızı sağlayacaktır.

Fit Start Nedir?

Ölçüm Randevusunda Yapılan Testler

  • Fiziksel faaliyete hazır olma, tıbbi geçmiş ve kişisel bilgi formu doldurulur
  • Dinlenik nabız ve tansiyon ölçümleri yapılır
  • Bioelektrikli Impedance Ölçümü testi ile vücut yağ, kas ve sıvı oranı değerlendirilir.
  • BMI değerlendirmesi ile boy/kilo oranına bakılır.
  • Esneklik ve dinamik postür testleri ile kas dengesizlikleri ve hareket kabiliyeti yorumlanır.
  • Koşu bandı kullanılarak kardiyovasküler test uygulatılır ve antrenman için uygun nabız aralıkları hesaplanır.

GX-GFX Bilgilendirmesi

Antrenman yaparken sosyal ortamın ve müziğin katkısı, alınan sonuçlara pozitif etkisi kanıtlanmış bir gerçektir. Bu katkılara eğitmen motivasyonu ve gözetimi katıldığı zaman GX ve GFX derslerinden alacağınız fayda daha da artacaktır.

Fitness hedefiniz ne olursa olsun sizlere faydalı olacak bir GX veya GFX içeriği mutlaka bulabilirsiniz. Yağ oranınızı düşürmek ve kardiyovasküler kondisyonunuzu artırmak için cycle dersleri, postür bozukluklarını düzeltmek ve vücut farkındalığınızın artması için pilates dersleri, kas kütlenizi artırmak için kuvvet dersleri veya hızlıca tüm vücudunuzu çalıştırmak istediğinizde bir GFX dersine katılabilirsiniz.

Fitness hedeflerinize ulaşırken antrenman programınıza en uygun GX ve GFX içeriği için eğitmeniniz nasıl randevu almanız gerektiğini akratacak ve ilk randevuyu sizinle beraber oluşturacaktır.

Fit Start kapsamı nedir?

Antrenman Randevusunun Alınması

Eğitmeniniz ile paylaştığınız fitness hedefleriniz ve geçmişiniz doğrultusunda, eğitmenimiz tarafından size en uygun antrenman programının belirlenmesi ve hareketlerin uygulamalı olarak gösterimi için bir saatlik program randevusu alınır. 

Program Randevusu

Ölçüm gününden sonra kişiye özel yazılan antrenman programı, üyeye MAC+ uygulaması üzerinden tanımlanır. Randevuya gelen üyeye MAC+ uygulaması üzerinden (Keşfet/ Eğitmenden Gelenler bölümlerine tıklayarak) programa nasıl ulaşacağı belirtilir ve ardından program tüm detayları ile uygulatılır, antrenman verilerinin nasıl kaydedileceği gösterilir ve soruları cevaplandırılır.

Belirlenen antrenman sayısına ulaşıldığında yeni program randevusu için iletişime geçebileceğini belirtip, üyenin bir sonraki gelişinde neler yapması gerektiğini bildiğinden emin olduktan sonra randevu sonlandırılır.

Fit Start randevusu nasıl alınır?
Onur Ortak

Onur Ortak

Haliç Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Rekreasyon ve Nişantaşı Üniversitesi Spor Yöneticiliği Yüksek Lisans mezunu olan ve 12 yıldır spor eğitmenliği yapan Gökhan Palancı, 9 yıldır Mars Athletic bünyesinde yer alıyor. Aynı zamanda milli yüzücü olan eğitmenimizin uzmanlık alanları arasında sakatlık sonrası egzersiz ve hipertrofi metabolik antrenmanlar bulunmakta.

Tüm yazılarına göz at (3)
SAYFA BAŞINA DÖN

ÖNE ÇIKANLAR

MAC+
KULÜP VE STÜDYOLAR